• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@dawidoglaza.pl

Jak działają ekrany dotykowe?

Jak działają ekrany dotykowe?

Blisko dziesięć lat temu do Europy przybyły pierwsze urządzenia dotykowe i były nimi telefony komórkowe. Gdy przyjrzymy się linii rozwoju tej (na tamten czas) niszy branżowej to dojdziemy do wniosku, że dzisiaj cały świat, Internet oraz przedsiębiorczość w dużej mierze opartych jest na ekranach dotykowych. Przy pomocy niewielkich smartfonów możemy surfować po internecie, multimedialne stoły pozwolą nam na projektowanie grafik, zaś automaty w bankach do drukowania biletów wyznaczą nam miejsce w kolejce.

Dlaczego ekrany dotykowe się sprawdziły?

Ponieważ ich technologia wbrew pozorom nie jest skomplikowana. W dobie nano technologii możliwe jest skonstruowanie nawet zegarka, który będzie w pełni multimedialny i zastąpi nam notebooka lub komputer stacjonarny. Ekrany dotykowe są przyjemne w obsłudze, nie wymagają myszy ani klawiatury, a ponadto są wygodne. Podczas targów nie trzeba już biegać z ulotkami, bo wystarczy podejść do ekranu multimedialnego i ręcznie odszukać interesujących nas informacji.

Jak działają ekrany dotykowe?

Tak jak wspomnieliśmy - chodzi o nano technologię. Ekrany wyposażone są w miliony punktów. Kiedy poruszamy palcem w jakimkolwiek kierunku, nasze oczy nie są w stanie zauważyć przeskoku z jednego nano piksela na drugi. Dzięki temu możliwe jest płynne i wygodne sterowanie ekranami dotykowymi. Każdy punkt może zostać zablokowany poprzez naciśnięcie go, zaś przesunięcie możliwe jest poprzez ruch palcem. Gdy odbieramy telefon zwykle przesuwamy punkt, a gdy go blokujemy - naciskamy.

Ekrany dotykowe są technologicznym majstersztykiem, ale zapewne będą się jeszcze rozwijać. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować, co specjaliści od nano technologii jeszcze dla nas przygotują!

 

Udostępnij:

Zobacz