• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@dawidoglaza.pl

Czym są multimedialne ściany oraz podłogi?

Czym są multimedialne ściany oraz podłogi?

Duże obiekty, na przykład zoo coraz bardziej interesują się instalacjami interaktywnymi, a do nich zaliczamy multimedialne ściany oraz podłogi. Wyobraźmy to sobie: Wchodzimy do dużego obiektu i kilka metrów od drzwi naszym oczom ukazuje się ogromna, multimedialna ściana z ekranem dotykowym. Możemy po niej klikać. Patrzymy po chwili pod nogi i co widzimy? Ogromny ekran, który podpowiada nam kierunek, w którym możemy zmierzać. To ekrany multimedialne, które niebawem zadomowią się na naszym rynku na stałe.

Czym są multimedialne ściany? A czym podłogi?

Multimedialna ściana może pełnić rolę tablicy ogłoszeniowej, lecz wykorzystując cały jej potencjał powinna służyć za stanowisko informacyjne. Klient / konsument poprzez dotyk może odszukać interesujące go miejsce w obiekcie (świetnie to się sprawdza w galeriach handlowych), czym zwyczajnie zaoszczędzi czas na dotarcie z punktu A do punktu B. Multimedialna ściana nie jest sekcją indywidualną. Zazwyczaj podzielona jest na kilkaset części, aby mogło z niej korzystać dużo osób.

Multimedialne podłogi są inne, bo ich przeznaczeniem może być lokowanie produktu, reklama lub wskazywanie kierunku poruszania się. We wspomnianym na początku wpisu zoo pomoże nam dotrzeć tam, gdzie początkowo chcieliśmy. To dużo lepsze rozwiązanie dla zwykłej posadzki, która przecież może być ogromnym obszarem reklamowym. W budynkach, gdzie nagrywa się klipy muzyczne podłogi niemal zawsze są multimedialne. Ma to na celu lokowanie produktu lub podpowiadanie tancerzom kroków. Choć nie zawsze widzimy to na klipach - są one efektem wykorzystania ekranów multimedialnych.

Uważamy, że ekrany multimedialne to świetne rozwiązanie dla biznesu oraz reklamy. Zgadzacie się z naszymi słowami? Piszcie odpowiedzi pod tematem.

 

Udostępnij:

Zobacz